scroll to top

Materiały edukacyjne

Dom, szkoła, sklep, bank, zakupy przez Internet, pierwsza praca… Wiedza o tym jakie i komu przysługują prawa jest przydatna w wielu codziennych sytuacjach życiowych. Jakie to sytuacje? i  co warto wiedzieć? - odpowiedzi na te pytania można znaleźć w przygotowanym przez  Ministerstwo Sprawiedliwości innowacyjnym poradniku „Przychodzi uczeń do prawnika…”, który jest przewodnikiem po prawie adresowanym dla młodzieży. Ma on uświadamiać, że znajomość prawa jest korzystna, chroni przed zagrożeniami i pomaga w codziennym życiu, z  czego często nie zdajemy sobie sprawy.

Forma elektroniczna podręcznika znajduje się na stronie dedykowanej dla projektu Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu (www.edukacjaprawna.gov.pl), w zakładce Materiały do pobrania.

W związku z dużym zainteresowaniem jakim cieszą się zajęcia prowadzone w szkołach gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w ramach Projektu „Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu” zapraszamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi. Materiały zostały stworzone jako podsumowanie Wielkopolskiego Zjazdu Prawników.

Ponadto udostępniamy do  pobrania film „Spacer po prawie”, który stworzony został przez Krajową Radę Radców Prawnych.

Prawo rodzinne

Prawo konstytucyjne

Prawo karne

Prawo gospodarcze i rynku pracy

Prawo cywilne

Prawo administracyjne

Materiały edukacyjne dla szkół gimnazjalnych

Materiały edukacyjne dla szkół ponadgimnazjalnych